Zagraj w… KALEJDOSKOP!
Pokazy z ciekłym azotem, happening historyczny z kilkumetrową kopią obrazu Jana Matejki, przygotowanie słodyczy bez cukru, gry varsavianistyczne, wybuchowe eksperymenty chemiczne, a nawet pływanie kajakiem po parkowym stawie to tylko część atrakcji przygotowanych przez 22 organizacje pozarządowe w ramach VI Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego. Impreza dedykowana całym rodzinom odbędzie się w niedzielę 27 V br. w g. 11-17 w Parku Bródnowskim razem z Turniejem Rycerskim.
– Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny to wspólne przedsięwzięcie stołecznego Biura Edukacji i Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji – wyjaśnia Barbara Kapturkiewicz, przewodnicząca BKDS ds. Edukacji. – Chcemy pokazać mieszkańcom Warszawy potencjał edukacyjnego III sektora i dać szansę na wzięcie udziału w rozmaitych warsztatach, animacjach i pokazach naukowych.
Co roku organizacje pozarządowe we współpracy z Biurem Edukacji prowadzą kilkaset programów edukacyjnych z różnych dziedzin. Wspierają one nauczycieli w realizacji podstawy programowej, uatrakcyjniają szkolne lekcje, ale również animują czas wolny uczniom. Korzysta z nich kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży! A przy okazji nabywa bardzo ważne umiejętności, m.in. pracy w grupie metodą projektową czy współpracy z osobami niepełnosprawnymi.
Wszyscy, którzy w niedzielę przyjdą do Parku Bródnowskiego otrzymają specjalny folder, w którym zaprezentowano każdą organizację pozarządową oraz umieszczono zagadkę, związaną z jej profilem działania. Za prawidłową odpowiedź oraz wykonanie animacji przygotowanej przez organizację będzie można otrzymać stempel. Ci, który zbiorą 12 pieczątek mogą liczyć na sympatyczne nagrody i niespodzianki!
– Gra ma zachęcić dzieci do skorzystania z warsztatów, animacji i pokazów – dodaje Kapturkiewicz. – Ale już one same w sobie są niezwykle atrakcyjne i widowiskowe. I pokazują, że zdobywanie wiedzy nie musi być mozolne i nudne.
Na wszystkich będą też czekały smaczne jabłka, które są symbolem wydarzenia. Organizatorzy nawiązują tym samym do słynnego Jabłka Newtona.
Szczegóły, kontakt do Organizatorów: 608 178 447